• Insights
    • Blogs
    • Perspectives
    • Webinars
  • Offerings
    • Our vision
  • Team
  • References
  • Careers
  • Contact
Beacon | Masters in InnovationBeacon | Masters in Innovation
Beacon | Masters in InnovationBeacon | Masters in Innovation
  • Insights
    • Blogs
    • Perspectives
    • Webinars
  • Offerings
    • Our vision
  • Team
  • References
  • Careers
  • Contact

DE 4X 100 METER INNOVATIEHORDEN

Een tijdje geleden vroeg een FMCG-bedrijf mij lid te worden van het kernteam van een innovatieprogramma. Ik ging me bezighouden met de onderwerpen planning en interfaces. Toen ik startte waren drie projectteams al hard aan het rennen met een deel van een totaalsysteem.

Er moest onder andere een apparaat, een verpakking en een ingrediënt ontwikkeld worden. Daarnaast werkten er teamleden aan programma-deliverables voor commercie en supply. Inzicht in de samenhang tussen al deze werkzaamheden en overzicht over de planning van het hele programma ontbraken. Aan mij de schone taak om een totaalbeeld te creëren, zodat er iets over de introductiedatum kon worden gezegd.

GEZAMENLIJKE MILESTONES

Ik begon maar eens met praten met de verschil-lende projectmanagers en liep samen met hen door hun deelplanningen. De een hield een Gantt chart bij, de ander een eenvoudig lijstje en weer een ander had helemaal geen planning. Zo was voor de meeste teams niet duidelijk op welke momenten ze het stokje aan de ander moesten overgeven. Daarom inventariseerde ik per team wanneer er wat precies moesten worden opgeleverd.

VELDTEST

Met het kernteam bedachten we zogenaamde programmahorden: momenten waarop we een doorsnede van het hele programma zouden bekijken. Dit was nodig omdat de deelprojecten een eigen fasering kenden, die onderling uit de pas liepen. Daarnaast heb ik mijlpalen vastgesteld voor de momenten waarop deliverables uit alle teams beschikbaar moesten zijn, zoals voor een gezamenlijke veldtest.

In het kernteam spraken we een wekelijkse update van de planning af, waarbij iedereen mij input zou leveren. Zo kreeg ik van de één een full monty update, van de ander een bericht van één regel in de sfeer van: ‘so far so good’. Die updates verwerkte ik elke week in de time line en presenteerde die in het kernteam. 

INZICHT EN OVERZICHT

Het resultaat was een actuele en geïntegreerde programmaplanning met helder zicht op alle dwarsverbanden tussen de deelprojecten. Zo hadden we niet alleen onderbouwde data voor alle belangrijke programmamijlpalen, maar ook een heuse finishtijd. En last but not least, door de overdrachtsmomenten goed te plannen voorkom je dat je zonder stokje over de finish rent.

Terug naar overzicht

You also might be interested in

MAARTEN PELGRIM EN RICHARD MÜLLER VAN GAZELLE OVER DE UITDAGINGEN IN TIJDEN VAN CORONA EN DE MOGELIJKHEDEN EN GEVOLGEN VAN IOT VOOR PRODUCTINNOVATIE.

MAARTEN PELGRIM EN RICHARD MÜLLER VAN GAZELLE OVER DE UITDAGINGEN IN TIJDEN VAN CORONA EN DE MOGELIJKHEDEN EN GEVOLGEN VAN IOT VOOR PRODUCTINNOVATIE.

Apr 26, 2021

De Coronacrisis leidde tot ongewone uitdagingen. Daarnaast is een ingrijpende transitie gaande: de integratie van het internet met fysieke productontwikkeling, Internet of Things (IoT).

Hyperloop productinnovatie blogpost

MOOI DING – HYPERLOOP

Apr 24, 2021

Met interesse volg ik de ontwikkelingen van de Hyperloop, het project waarvoor Elon Musk in 2015 een competitie uitschreef die in 2017 gewonnen werd door Delft Hyperloop. Een transportsysteem dat gebruik maakt van een vacuüm getrokken luchtdrukbuis, vergelijkbaar met buizenpost, waarin mensen en goederen vervoerd kunnen worden met een snelheid van 1200 km p/u. Een Hyperloop-ritje Amsterdam-Parijs duurt een half uur, kost weinig energie en veroorzaakt nauwelijks uitstoot.

Jan Willem Dik (managing director BEACON): Hoe organiseer je duurzaam projectmanagement in de praktijk?

Jan Willem Dik (managing director BEACON): Hoe organiseer je duurzaam projectmanagement in de praktijk?

Sep 18, 2023

Bij BEACON zien we duurzaam projectmanagement als een manier om bij te dragen aan de positieve impact van de innovatieprojecten die we leiden. Door duurzaamheid te integreren in projectmanagement kunnen we oplossingen creëren die niet alleen economisch levensvatbaar zijn, maar ook milieuvriendelijk en sociaal verantwoord. Deze werkwijze sluit aan bij de Sustainable Development Goals (SDG’s) van de Verenigde Naties en biedt hulp bij het rapporteren volgens CSRD.

Recente berichten

  • Charting waters in innovation: Meet our new project managers
  • Nice thing: America’s Cup 75
  • DfX: laying the foundation for smooth production from the start.

Contact

 Jan Willem Dik

Jan Willem Dik

Jan Willem Dik

Contact Us

We're currently offline. Send us an email and we'll get back to you, asap.

Send Message

Beacon, part of Verhaert Masters in Innovation group, is specialized in the field of product innovation project management.

Insights
Blogs
Perspectives
Webinars

Offerings
Our vision
Team
References
Contact

© 1969-2025 Beacon Masters in Innovation • Privacy policy • Terms of use

Prev Next