• Insights
    • Blogs
    • Perspectives
    • Podcast
    • Webinars
  • Offerings
    • Project management
    • Innovation support
    • Product innovation
  • Team
    • Our vision
  • References
  • Careers
  • Contact
Beacon | Masters in InnovationBeacon | Masters in Innovation
Beacon | Masters in InnovationBeacon | Masters in Innovation
  • Insights
        • Blogs
        • Perspectives
        • Podcast
        • Webinars
  • Offerings
        • Project management
        • Innovation support
        • Product innovation
  • Team
        • Our vision
  • References
  • Careers
  • Contact

NIEUW AAN BOORD: Jurre Miedema

Per 1 november is ons team uitgebreid met Jurre Miedema, een enthousiaste projectmanager productinnovatie, die IO studeerde in Delft en afstudeerde in de VS op vliegtuigstoelen. Na de VS werkte hij ook in Wales als senior en lead designer in de vliegtuigindustrie.
‘Ik kijk met veel plezier terug op die tijd in het buitenland, het gaf met een breder perspectief op de wereld. In andere culturen worden dingen op een wat andere manier gedaan en dat werkt óók. Er zijn zoveel mogelijkheden om van A naar B te komen. Daar heb ik veel van geleerd’

Overzicht bewaren
Toen Jurre in 2018 terugkwam in Nederland wilde hij zich breder ontwikkelen en ging werken voor ontwerpbureau GBO, waar hij ervaring opdeed met het leiding geven aan multidisciplinaire teams.
‘Een hele leuke en leerzame tijd. De overstap naar BEACON maak ik omdat ik me graag verder wil ontwikkelen in het managen van hele innovatieproces, tot aan marktintroductie. Deze rol past bij mij. Ik merk dat ik, als analytisch ingesteld mens, goed het overzicht kan bewaren. Ik weet snel wat er gedaan moet worden en vind het leuk daar sturing aan te geven. Ik zou geen projectmanager in een andere branche willen zijn. Productinnovatie is waar mijn hart ligt.’

Duurzaamheid
‘Wat mij aanspreekt bij BEACON is om in een team te komen waar iedereen hierin gespecialiseerd is. Allemaal nieuwsgierige mensen met een innovatieve mindset en veel ervaring die warm lopen voor het bekijken, ontleden en verbeteren van producten en processen. Ik verheug me erop met mijn collega’s te sparren en veel van ze te leren.
Duurzaamheid vind ik een relevant en interessant thema. Ik denk dat we hierin met productinnovatie een belangrijke rol kunnen en moeten spelen. Zowel maatschappelijk, technologisch als bedrijfseconomisch is het een heel interessante markt met veel kansen.’

Effectieve communicatie
Jurre is ambitieus. ‘Als ik een project heb gá ik ervoor, en ik ga voor het maximale resultaat. Ik laat mijn team heel duidelijk weten waar ik heen wil. Goede en effectieve communicatie is daarbij essentieel. Ik zorg ervoor dat alle teamleden steeds goed zijn geïnformeerd. Niet met lappen tekst, maar met beknopte en overzichtelijke informatie, vaak met visuals. En ik check actief of het aankomt, of iedereen het echt begrijpt, ook de mensen die aan de randen met het project mee functioneren. Zodat alle betrokkenen steeds op hetzelfde level zitten en blijven zitten.’

Als voetballiefhebber trapt Jurre graag een balletje met vrienden en hij gaat regelmatig naar de sportschool. In zijn vrije tijd houdt hij ervan naar buiten te gaan met zijn vriendin en zijn zoontje, van wie hij sinds een jaar de troste vader is.

You also might be interested in

Jurre Miedema (projectmanager productinnovatie): ‘Investeer in het leren kennen van je team voor een beter projectresultaat.’

Jurre Miedema (projectmanager productinnovatie): ‘Investeer in het leren kennen van je team voor een beter projectresultaat.’

Apr 20, 2022

Projectmanagement gaat veelal over efficiënt organiseren, planningen maken, kosten beheren en risico’s minimaliseren. Heel belangrijk. Een minder belicht aspect van ons werk is de ‘zachte’ kant: zorgen voor een goede samenwerking in het team, waarbij elk teamlid betrokken is en optimaal bijdraagt aan het slagen van het project.

MOOI DING: Circulware

MOOI DING: Circulware

Sep 19, 2023

Vanaf 1 januari ’24 komt er een verbod op wegwerpplastic voor consumpties op locatie (bovenop de nu al geldende regel dat kunststof wegwerpproducten niet meer gratis uitgegeven mogen worden). Wegwerpproducten van alternatieve materialen zoals suikerriet, papier en bamboe mogen nog wel. De aanscherping van de maatregelen, onderdeel van de SUP-richtlijn vanuit de EU, is bedoeld om hergebruik te stimuleren. Hoewel plastic goed hergebruikt en gerecycled kan worden, gebeurt dit nog maar weinig. Circulware komt met een alternatief: herbruikbaar en volledig recyclebaar kunststof servies met een mooie look-and-feel.

Jurre Miedema: ‘Om succesvol te innoveren is het zaak vroeg en regelmatig te testen’.

Jurre Miedema: ‘Om succesvol te innoveren is het zaak vroeg en regelmatig te testen’.

Nov 16, 2022

Bij de start van innovatieprojecten zijn er veel onzekerheden. Je hebt een mooi idee of concept en wilt dat zo snel mogelijk in de wereld zetten. Maar is het technisch haalbaar? Zit de gebruiker erop te wachten? En, het belangrijkste, kun je er geld mee verdienen? Het is belangrijk om vroeg in je project te begrijpen wat wel en niet haalbaar is. Dat leer je niet van een scherm, maar door in de praktijk te testen, meten en valideren.

Contact

Jurre Miedema

Jurre Miedema

Recente berichten

  • Nice thing: BluRoX
  • Charting waters in innovation: Meet our new project managers
  • Nice thing: America’s Cup 75
  • DfX: laying the foundation for smooth production from the start.
  • DfX: de basis leggen voor een soepele productie vanaf het begin.

Contact Us

We're currently offline. Send us an email and we'll get back to you, asap.

Send Message

BEACON is part of the Verhaert group, a leading European innovation service provider, boosting your capacity to innovate.

Insights
Blogs
Perspectives
Webinars

Offerings
Our vision
Team
References
Contact

© 1969-2025 Beacon Masters in Innovation • KVK Utrecht 37079378 • Privacy policy • Terms of use

Prev Next