• HOME
  • TEAM
  • VISIE
  • WAT WE DOEN
  • REFERENTIES
  • BLOG
  • CONTACT
  • NL
    • EN
Beacon ManagementBeacon Management
Beacon ManagementBeacon Management
  • HOME
  • TEAM
  • VISIE
  • WAT WE DOEN
  • REFERENTIES
  • BLOG
  • CONTACT
  • NL
    • EN

‘THE LEAN STARTUP’

Elke organisatie moet innoveren om te kunnen concurreren. Gevestigde bedrijven worden ingehaald door nieuwkomers. Maar ook startups falen minstens net zo vaak als ze slagen. The Lean Startup methodiek beschreven door Eric Ries geeft handgrepen om succesvoller te innoveren.

Eric Ries beschrijft in het boek uit 2011 een innovatieve methode voor succesvol entrepreneurship, ontstaan nadat hij betrokken was bij een aantal startups. De methode is ontwikkeld voor softwarebedrijven, heel populair geworden en inmiddels veel breder toegepast. Een van de speerpunten is om zo snel mogelijk echte terugkoppeling van de markt te krijgen met een minimum viable product om echte cutting edge producten te ontwikkelen. Het grote voordeel is evident: kortere ontwikkeltijden, minder aannames en een betere voeling met de markt.

De werkwijze staat haaks op de traditionele manier van ontwikkelen: begin met een hele goede productdefinitie en voer dit perfect uit. Toch zijn er legio producten die niet meteen het beste waren: de eerste elektrische auto had een kleine actieradius, de eerste iPhone kon in retrospect ook niet zo heel veel. Het minimum viable product is blijkbaar breder toepasbaar dan alleen voor software.

BEACON past deze gedachte ook toe bij de introductie van innovaties met een hoog onzekerheidsprofiel: start klein, limiteer de investeringen en aantallen en bouw een goede band met de gebruikers. Zo kun je snel aanpassingen in het ontwerp maken om met versie 2 of 3 de wereld te veroveren. Het echte verdienen duurt iets langer maar de kans daarop wordt wel enorm vergroot.

Terug naar overzicht

You also might be interested in

SIMON VAN IPENBURG (PROJECTMANAGER BEACON) OVER HET GEBRUIK VAN SCRUM IN PRODUCTINNOVATIE

SIMON VAN IPENBURG (PROJECTMANAGER BEACON) OVER HET GEBRUIK VAN SCRUM IN PRODUCTINNOVATIE

apr 23, 2021

“Wij zijn enthousiast over scrum als tool voor het creëren van voortgang in productinnovatie. Deze werkwijze is oorspronkelijk bedoeld voor het ontwikkelen van software. Scrum geeft de mogelijkheid om iteratief (stapsgewijs) met je team richting een eindproduct te werken, zodat je regelmatig kunt bijsturen.

Teamleden BEACON aan het werk

UW INNOVATIES KUNNEN ÉCHT MEER OPLEVEREN!

apr 22, 2021

Vraagt u zich wel eens af hoe u innovatieprojecten succesvoller kunt doen? Met de dienst “De Innovatiecoach” helpt Beacon MKB-organisaties meer uit hun innovatieprojecten te halen.

Procesontwerp, process planning project management

INNOVEER DE MANIER WAAROP JE INNOVEERT!

apr 23, 2021

Lean Startup, Agile Manifesto, Design Thinking en Open Innovation. Stuk voor stuk pakkende termen die je vast bekend in de oren klinken. En vraag je je af hoe ze je business een boost kunnen geven, aangewakkerd door de grote succesverhalen uit Silicon Valley? Veel van deze methodes gaan uit van snel en cyclisch werken, waarbij elk z’n eigen toegevoegde waarde heeft.

Recente berichten

  • Jurre Miedema: ‘Om succesvol te innoveren is het zaak vroeg en regelmatig te testen’.
  • MOOI DING: de frikandel in poedervorm, een interessante snack-innovatie!
  • NIEUW AAN BOORD: Menno van den Eijnden
  • MOOI DING: Beosound Level
  • Yorick Koumans (projectmanager productinnovatie): ‘Vier de tussentijdse successen met je team’

Contact Us

We're currently offline. Send us an email and we'll get back to you, asap.

Send Message

Maliestraat 7, 3581 SH Utrecht
+31 (0)6 53 65 05 89
mail@beacon.nl
LinkedIn
BTW- NL8060.14.751b02

Team
Visie
Wat we doen
Referenties
Blog
Contact
Ook werken in innovatie?

Op de hoogte blijven van de laatste innovatietrends?
Ontvang onze e-mailnieuwsbrief.

INSCHRIJVEN

KMO portefeuille

© 2023 Beacon Masters in Innovation • Privacy policy • Terms of use

Prev Next