• HOME
  • TEAM
  • VISIE
  • WAT WE DOEN
  • REFERENTIES
  • BLOG
  • CONTACT
  • NL
    • EN
Beacon ManagementBeacon Management
Beacon ManagementBeacon Management
  • HOME
  • TEAM
  • VISIE
  • WAT WE DOEN
  • REFERENTIES
  • BLOG
  • CONTACT
  • NL
    • EN

T.E.A.M. – TOGETHER EVERYONE ACHIEVES MORE

In de sport hoor je vaak: never change a winning team, zeker als het lekker loopt en er successen worden geboekt. Bestaan er ook winnende teams in innovatie?

DE WARMING UP

In de beginfase van een ontwikkelingsproject is het team vaak nog niet zo groot, en bestaat het uit mensen met voldoende tijd en prioriteit voor het project. Zeker in deze warming-up-fase zal het team nog moeten ‘inspelen’ en is een kritische opstelling geboden om de innovatiedoelstelling en projectscope concreet te maken.

DE SPELERS

Daarna komt het principe first think, then run om de hoek kijken en dienen zich vragen aan als: beschikt het team over voldoende middelen? is de samenstelling geschikt om het project tot een goed einde te brengen? Net zoals de samenstelling van een voetbalelftal per wedstrijdfase mee verandert, kan het stagegate-ontwikkelingsproces per fase ook teamaanpassingen nodig maken (een spits erbij, een verdediger eraf, enzovoort). Daarmee is de wedstrijd nog niet gewonnen. Naarmate het eindsignaal dichterbij komt, des te meer zal een heldere, concreet gedefinieerde innovatiedoelstelling – opgesteld vanuit een eenduidig consumer insight – van onschatbare waarde blijken! Daarmee geef je het innovatieteam richting en inspiratie tot samenwerken aan een gemeenschappelijk doel. En kan het uitgroeien tot een hecht en goed presterend team.

DE SUPPORTERS

Het team draait, het balletje rolt. Tijd om aan te vallen, te scoren, en daarmee de overwinning binnen te halen. Dat vereist een breed draagvlak voor de innovatiedoelstelling binnen de organisatie (stakeholders en supporters) en voldoende vertrouwen en steun voor het team tijdens de volledige projectduur – óók als het even tegenzit.

DE TRAINING

Tussentijdse trainingen bieden momenten van reflectie op de resultaten, de werkwijze en de teamrollen. Zo loont het ook om nu en dan echt te breken met de dagelijkse projectgang. Organiseer een teamevent om het behalen van een belangrijke milestone te vieren. Juist dat werkt teamversterkend, verhelderend en inspirerend.

DE WINNAAR

Uit ervaring weet ik dat ook winnende innovatieteams bestaan. Ze ontstaan echter niet vanzelf. Hard werken, motivatie, vertrouwen en onder-nemerschap vormen een belangrijke basis. Maar het belangrijkste is het bepalen van een gemeenschappelijk doel, ofwel teamfocus.

Terug naar overzicht

You also might be interested in

Quintijn Innikel (partner BEACON) over zijn nieuwe beugel. “Strak in de rij graag!”

Quintijn Innikel (partner BEACON) over zijn nieuwe beugel. “Strak in de rij graag!”

feb 23, 2022

Waar zijn ze gebleven, die vrolijke tanden met een eigen wil, die niet in de rij wilden staan en geen boodschap hadden aan de perfecte smile? In tijden waarin iedere tiener een beugel lijkt te hebben kon het ook niet uitblijven, volwassenen willen ook zo’n strakke rij tanden. Zo ook ik, met twee tieners met (na jaren) prachtige tanden als voorbeeld. Maar om nou zelf ook drie jaar met plaatjes en metaal in je mond door 't leven te gaan? Hmm. Sinds kort draag ik een nieuw soort beugel: Invisalign. Ik was meteen onder de indruk van deze innovatie.

Team van BEACON

WAT ZIJN DE VOORDELEN VAN UITBESTEDEN VAN PROJECTMANAGEMENT VOOR PRODUCTINNOVATIE?

apr 23, 2021

"Ten eerste: specialisme. Het managen van productinnovatie trajecten is een specialisme. Iets waar je na verloop van tijd steeds beter in wordt. BEACON is volledig gefocust op het managen van productinnovatie, het is het enige wat we doen en we doen dit in zeer uiteenlopende branches.

Teamleden BEACON aan het werk

SNELWEG VOOR INNOVATIEPROCESSEN

apr 23, 2021

De termen ‘Lean’ en ‘Agile’ zijn niet afkomstig uit de wereld van de games, maar zijn methoden van projectmanagement, waarvan er inmiddels vele zijn. Maar welke is nu het meest geschikt voor innovaties en wat houden ze in? Een overzicht.

Recente berichten

  • Jurre Miedema: ‘Om succesvol te innoveren is het zaak vroeg en regelmatig te testen’.
  • MOOI DING: de frikandel in poedervorm, een interessante snack-innovatie!
  • NIEUW AAN BOORD: Menno van den Eijnden
  • MOOI DING: Beosound Level
  • Yorick Koumans (projectmanager productinnovatie): ‘Vier de tussentijdse successen met je team’

Contact Us

We're currently offline. Send us an email and we'll get back to you, asap.

Send Message

Maliestraat 7, 3581 SH Utrecht
+31 (0)6 53 65 05 89
mail@beacon.nl
LinkedIn
BTW- NL8060.14.751b02

Team
Visie
Wat we doen
Referenties
Blog
Contact
Ook werken in innovatie?

Op de hoogte blijven van de laatste innovatietrends?
Ontvang onze e-mailnieuwsbrief.

INSCHRIJVEN

KMO portefeuille

© 2023 Beacon Masters in Innovation • Privacy policy • Terms of use

Prev Next