• Insights
    • Blogs
    • Perspectives
    • Podcast
    • Webinars
  • Offerings
    • Project management
    • Innovation support
    • Product innovation
  • Team
  • References
  • About
    • Our principles
  • Careers
  • Contact
Beacon | Masters in InnovationBeacon | Masters in Innovation
Beacon | Masters in InnovationBeacon | Masters in Innovation
  • Insights
        • Blogs
        • Perspectives
        • Podcast
        • Webinars
  • Offerings
        • Project management
        • Innovation support
        • Product innovation
  • Team
  • References
  • About
        • Our principles
  • Careers
  • Contact

CROWDFUNDING: DE GEBRUIKER BETAALD DE KOSTEN

Via crowdfunding kunnen ‘gewone’ mensen laagdrempelig investeren in projecten, zowel financieel als in natura. Nu geld lenen moeilijker is, neemt deze wervingsmethode een grote vlucht. 

Voor de financiering van kunst en muziek bestond Indiegogo al. Nu zijn er voor start-ups en nieuwe producten websites als Symbid en Kickstarter. De meest voorkomende vorm van crowdfunding is de pre-order: de investeerder betaalt vooruit voor een toekomstig product. Het geld wordt bijvoorbeeld ingezet voor productievoorbereiding. 

Risico’s zijn er ook. De investeerder loopt kans niets terug te krijgen en de geloofwaardigheid van de fondsenwerver is via internet lastig te achterhalen. De uitvinder zelf loopt het risico dat een ander met zijn idee aan de haal gaat, en heeft daarnaast vaak een leveringsverplichting. Toch kan crowdfunding, met name voor start-ups een goed alternatief zijn voor onwillige banken en als de weg naar informal investors nog te lang is. Een ander voordeel is dat de financiering tot stand komt door relatief kleine bedragen afkomstig van geldschieters die geloven in het product.

Meer weten? Een interessante lezing door Ronald Kleverlaan voor TEDXD Leiden ‘Crowd fund your way out of a crisis’.

Terug naar overzicht

You also might be interested in

Banner Edgeleap

MOOIE TOOL: EDGEFLOW

Apr 24, 2021

Ook het innovatieproces zelf is aan innovatie onderhevig. Ons oog viel op EdgeFlow: slimme software die helpt bij het bepalen van de juiste richting voor innovatie. Juist voor als je niet weet wat je precies zoekt. EdgeFlow is een online vindmachine die continue het web scant, data uit allerlei informatiebronnen koppelt en deze met Artificial Intelligence sorteert. Als gebruiker word je met de resultaten dagelijks geïnspireerd op jouw specifieke vakgebied.

INTERVIEW MET JAN RIETSEMA, MINASE: VAN ‘HEALTH’ NAAR ‘WEALTH’

INTERVIEW MET JAN RIETSEMA, MINASE: VAN ‘HEALTH’ NAAR ‘WEALTH’

Apr 16, 2021

Door met nieuwe partijen in zee te gaan en beter in te spelen op trends als wellness, kan de medische sector beter innoveren. Dit betoogt dr. Jan Rietsema, experimenteel natuurkundige en partner bij bureau Minase, gespecialiseerd in samenwerking tussen de food-, health- en farma-industrie. Hier zijn tips. Over spekgladde wegen bereikt BeaconBerichten het fraaie monumentale koetshuis in Tilburg waar Minase zit.

Teamwerk

INTERVIEW MET JEROEN STOUTJENSDIJK, R&D MANAGER BIJ MOBA

Apr 20, 2021

‘Mijn afdeling bestaat uit negentig medewerkers van in totaal driehonderdvijftig. Zestig daarvan houden zich bezig met research en development, waarvan twintig alleen al met softwareontwikkeling.’ Moba is wereldwijd producent van geavanceerde machines voor het sorteren en verpakken van eieren. Het aanbod varieert van simpele tafelmodellen, tot en met volautomatische verpakkings-lijnen ter grootte van een sporthal.’

Recente berichten

  • Nice thing: BluRoX
  • Charting waters in innovation: Meet our new project managers
  • Nice thing: America’s Cup 75

Contact

Tom Stefels

Tom Stefels

Tom-Stefels

Contact Us

We're currently offline. Send us an email and we'll get back to you, asap.

Send Message

BEACON Verhaert Nederland is part of the Verhaert group, a leading European innovation service provider, boosting your capacity to innovate.

Insights
Blogs
Perspectives
Webinars

About us
Our principles
Team
References
Contact

© 1969-2026 Beacon Masters in Innovation • KVK Utrecht 37079378 • Privacy policy • Terms of use • General terms & conditions

Prev Next