• HOME
  • TEAM
  • VISIE
  • WAT WE DOEN
  • REFERENTIES
  • BLOG
  • CONTACT
  • NL
    • EN
Beacon ManagementBeacon Management
Beacon ManagementBeacon Management
  • HOME
  • TEAM
  • VISIE
  • WAT WE DOEN
  • REFERENTIES
  • BLOG
  • CONTACT
  • NL
    • EN

BEACON LAS VOOR U: ZAKENDOEN IN DE NIEUWE ECONOMIE

Het managementboek van het jaar 2014 sluit naadloos aan op het thema van deze nieuwsbrief: innovatie en verandering. Marga Hoek staat vermeld als auteur, maar het boek bevat de inzichten van vele professionals. Dat is meteen de kracht ervan. 

Centraal staat de kritiek op de oude economie. We moeten toewerken naar een nieuwe economie, één die duurzaam is op ecologisch, sociaal en financieel vlak. Om dat te bereiken moet de economie een fundamenteel andere basis krijgen. Hierin werken ondernemers, wetenschappers en particulieren met een open houding samen. Zo’n 50 organisaties dienen in het boek als voorbeeld van wat er al mogelijk is. Het gezelschap varieert van kleine start-ups tot bekende namen als Unilever.

Herkenning? 

Zeker! Iedere ondernemer of werknemer die zich bezighoudt met strategie of innovatie zal de beschreven trends herkennen. Hoek introduceert de nieuwe economie aan de hand van zeven klassieke businessthema’s: klanten, leiderschap, financiering, waardeketen, innovatie, businesscases en schaalgrootte. De praktijkvoorbeelden frissen de hoofdstukken zonder meer op. Wel schetst Hoek door haar enthousiasme wellicht een wat al te positief beeld. Er zijn succesvolle pioniers in de nieuwe economie, maar dat wil nog lang niet zeggen dat we er al zijn.

Aanrader? ​

Pik om veel herhaling te voorkomen alleen de hoofdstukken eruit die voor u interessant zijn. Het pleidooi van Hoek voor  de circulaire economie is snel begrepen en zet aan om er zelf mee aan de slag te gaan. Er missen wat praktische toepassingsmogelijkheden. Maar laat je inspireren en kijk hoe jij zaken kunt doen in de nieuwe economie!

You also might be interested in

Team van BEACON

TERUGBLIK BEACON NIEUWJAARSBORREL

apr 24, 2021

Elk jaar weer inspirerend om tijdens de BEACON-nieuwjaarsborrel met veel van onze klanten en relaties in ontspannen sfeer te kunnen praten over innovatie. En te ontdekken dat iedereen met vergelijkbare thema’s bezig is, met toch steeds weer andere oplossingen. Dit jaar was voor het eerst ons moederbedrijf Verhaert aanwezig. Koen Verhaert gaf een toelichting waarom BEACON een passende uitbreiding is binnen de Verhaert-groep.

MOOI DING: BRABANTIA BO

MOOI DING: BRABANTIA BO

apr 23, 2021

Ook in mijn stad zijn we begonnen met afval scheiden, een goede zaak. Dus maar eens op zoek naar een afvalbak om dit ook in de keuken gemakkelijk te kunnen doen. Mijn oog viel op de Brabantia Bo touch bin. De touch bin staat al bekend om zijn gebruiksgemak door de soepel werkende drukklep. Maar met de Bo is de afvalbak definitief geen noodzakelijk kwaad meer, maar een designobject. Dat hebben ze goed gedaan bij Brabantia!

‘PLAN INNOVATIEPROJECTEN ZONDER ALLERLEI BUFFERS EN ONZEKERHEDEN. EN WEES DAAR EXTREEM TRANSPARANT OVER’

‘PLAN INNOVATIEPROJECTEN ZONDER ALLERLEI BUFFERS EN ONZEKERHEDEN. EN WEES DAAR EXTREEM TRANSPARANT OVER’

apr 24, 2021

Planning van innovatieprojecten, altijd gedoe. Hoe kun je tenslotte onzekerheden als echte innovatie plannen? Nou gewoon, door er bijvoorbeeld lekker veel slack in te stoppen.

Recente berichten

  • Jurre Miedema: ‘Om succesvol te innoveren is het zaak vroeg en regelmatig te testen’.
  • MOOI DING: de frikandel in poedervorm, een interessante snack-innovatie!
  • NIEUW AAN BOORD: Menno van den Eijnden
  • MOOI DING: Beosound Level
  • Yorick Koumans (projectmanager productinnovatie): ‘Vier de tussentijdse successen met je team’

Contact Us

We're currently offline. Send us an email and we'll get back to you, asap.

Send Message

Maliestraat 7, 3581 SH Utrecht
+31 (0)6 53 65 05 89
mail@beacon.nl
LinkedIn
BTW- NL8060.14.751b02

Team
Visie
Wat we doen
Referenties
Blog
Contact
Ook werken in innovatie?

Op de hoogte blijven van de laatste innovatietrends?
Ontvang onze e-mailnieuwsbrief.

INSCHRIJVEN

KMO portefeuille

© 2023 Beacon Masters in Innovation • Privacy policy • Terms of use

Prev Next