• HOME
  • TEAM
  • WAT WE DOEN
    • VISIE
  • REFERENTIES
  • JOBS
  • BLOG
  • CONTACT
  • NL
    • EN
Beacon ManagementBeacon Management
Beacon ManagementBeacon Management
  • HOME
  • TEAM
  • WAT WE DOEN
    • VISIE
  • REFERENTIES
  • JOBS
  • BLOG
  • CONTACT
  • NL
    • EN

MOOI DING: Calosol

Laurien Wolfswinkel (senior projectmanager) over een warmte absorberend gevelsysteem
Deze thermische gevelpanelen benutten de warmte van het zonlicht voor het verwarmen van water en ruimtes in woningen. Een heel direct gebruik van de zonnewarmte. Aangezien tweederde van de energievraag in huizen nodig is voor verwarming, vind ik dit een hele slimme oplossing. En het is niet alleen voor nieuwbouw. Ook bestaande woningen en gebouwen kun je op deze manier verduurzamen. Ik vind het mooi dat drie bedrijven een joint venture (Calosol) hebben opgericht om samen zo’n praktisch concept op de markt te brengen. TNO heeft het concept uitgewerkt, Akzo Nobel ontwikkelde de coating en Emergo maakte er een modulair gevelsysteem van. Een mooi product van Nederlandse bodem!

Coating oogst warmte
De panelen zijn voorzien van een innovatieve coating die ook energie haalt uit het voor ons onzichtbare deel van het zonlicht. Hierdoor hebben niet alleen zwarte panelen, maar ook gekleurde panelen een hoog rendement en kan er een mooie gevel worden gecreëerd in een kleur naar wens. Achter de prefab panelen zit een buizensysteem dat verwarmde vloeistof vervoert naar een warmtepomp. De afgekoelde vloeistof stroomt weer terug naar de gevelpanelen om opnieuw te worden verwarmd. Het systeem kan ook worden omgedraaid om in de warme tijd van het jaar het gebouw te koelen.
De hoeveelheid energie die een gevelpaneel oogst is significant groter dan de energie die wordt gewonnen met een PV-paneel van vergelijkbare grootte. Voor een gemiddelde nieuwbouwwoning heb je aan 10 à 20 m² ruimschoots genoeg voor verwarming en tapwater. De onderzoeken met proefwoningen waren positief. Dit jaar is het opstartjaar waarbij het systeem verder uitgerold zal worden in de markt.

Mooie aanvulling
Gevelpanelen zijn niet geschikt voor de hele energievoorziening, want je hebt toch altijd elektriciteit nodig. Je kunt dan zonnepanelen voor elektriciteit gebruiken en de gevelpanelen voor verwarming en tapwater. Met deze combinatie ben je al snel bij 0 op de meter op een relatief goedkope manier. Ik denk dat het in eerste instantie toegepast zal worden bij grotere projecten, zoals bijvoorbeeld een sporthal, en woningen van woningcorporaties. Maar het lijkt me juist ook voor particuliere woningen een mooie oplossing, dus ik hoop dat deze markt snel zal volgen.

You also might be interested in

Laurien Wolfswinkel (senior projectmanager) over een modulaire speelgoedrobot

Laurien Wolfswinkel (senior projectmanager) over een modulaire speelgoedrobot

apr 20, 2022

Mijn collega Tom attendeerde me op Clicbot, waarmee kinderen zelf robotjes kunnen maken. Wat een leuk en uitnodigend concept. Je kan het zien als een soort productontwikkeling voor kinderen. Je kunt er bijvoorbeeld een hondje van maken dat loopt, maar het kan ook rijden met wieltjes en je kan je robotje bewegingen leren. Kinderen worden zo op een hele speelse manier enthousiast gemaakt voor techniek en voorbereid op de digitale samenleving, waarin alles met software gebeurt.

Laurien Wolfswinkel: ‘Innoveren met een multidisciplinair team verhoogt zowel de slagingskans als de motivatie’

Laurien Wolfswinkel: ‘Innoveren met een multidisciplinair team verhoogt zowel de slagingskans als de motivatie’

sep 13, 2021

‘Dat een product technisch werkt is zeker geen garantie voor succes. Want heb je wel het goede gemaakt? Zit de klant erop te wachten? En is het ook verkoopbaar, voor de juiste prijs? Als je al ver in het innovatieproces bent, kun je bepaalde dingen niet meer veranderen. Daarom betrekken we bij BEACON tijdens een ontwikkeltraject alle disciplines in een vroeg stadium: R&D, Kwaliteit, Productie, Inkoop, Sales en Marketing.

Banner Robin Radar

TANJA CLAASEN, COO ROBIN RADAR SYSTEMS, OVER BEACON PROJECTMANAGEMENT

apr 26, 2021

‘Robin Radar Systems is een snel groeiende scale-up met veel nadruk op innovatie. Omdat het bedrijf de laatste tijd snel gegroeid is, hadden we behoefte aan wat meer structuur in het innovatieproces en in de wijze waarop we producten in de markt zetten. BEACON is een ervaren partij, waarmee enkelen van ons al positieve ervaringen hadden.

Vind je deze blog interessant? Schrijf je in en mis geen enkele post!

Recente berichten

  • MOOI DING: Circulware
  • Nieuw aan boord: Barbara van de Sande
  • Jan Willem Dik (managing director BEACON): Hoe organiseer je duurzaam projectmanagement in de praktijk?
  • DUURZAAM PROJECTMANAGEMENT
  • Quintijn Innikel, partner BEACON:Hoe organiseer je baanbrekende innovaties?

Contact

Laurien-Wolfswinkel

Laurien Wolfswinkel

+316 46 38 33 32
laurien.wolfswinkel@beacon.nl
Laurien Wolfswinkel

Contact Us

We're currently offline. Send us an email and we'll get back to you, asap.

Send Message

Maliestraat 7, 3581 SH Utrecht
+31 (0)6 53 65 05 89
mail@beacon.nl
LinkedIn
BTW- NL8060.14.751b02

Team
Visie
Wat we doen
Referenties
Blog
Contact
Ook werken in innovatie?

Op de hoogte blijven van de laatste innovatietrends?
Ontvang onze e-mailnieuwsbrief.

INSCHRIJVEN

KMO portefeuille

© 2023 Beacon Masters in Innovation • Privacy policy • Terms of use

Prev Next